10 نکته طلایی در مورد کسب درآمد دلاری از ارزهای دیجیتال

به همراه معرفی منابع رایگان و مطمئن برای یادگیری صفر تا صد معامله‌گری کریپتوکارنسی‌ها

تریدینگ ارزهای دیجیتال کریپتوکارنسی معامله درآمد دلاری بلاکچین بیتکوین سیگنال آموزش

۱- بازار ارزهای دیجیتال بازاری شبیه بورس و فارکس است،با این تفاوت که تحلیل بنیادی در آن مبتنی بر فناوری است و کسانی می‌توانند به تحلیل بنیادی این بازار بپردازند که از چند‌ و چون فناوری بلاکچین باخبر باشند.

۲- کسب سودهای عالی دلاری در این بازار ممکن است، اما ضرر کردن در این بازار آسانتر است. اغلب افراد در این بازار ضرر میکنند، چون از دلایل موفقیت در این بازار بی‌خبرند.

۳- کسی در این بازار فرمول جادویی برای پولدار شدن ندارد. اگر کسی یا نهادی به شما پیشنهاد داد که در ازای سرمایه‌گذاری، در مدتی کوتاه سودی بسیار عالی به شما خواهد داد، به صحت حرفهای او شک کنید. شما آن شخص خوشبخت و زرنگی که موقعیتی عالی برای پولدار شدن در عین آسودگی و بیکاری پیدا کرده‌اید نیستید، آن فرد نیز آن دیوانه‌ای که ماشین پولساز خود را اجاره میدهد نیست. طمع نکنید.

۴- برای کسب سود مستمر در این بازار به کسب دانش در موارد زیر نیاز دارید:
الف-تحلیل تکنیکال
ب-نحوه نگهداری و انتقال امن ارزهای دیجیتال و ابزار مورد نیاز برای کسب سود
ج-مدیریت سرمایه و ریسک
د- تحلیل فاندامنتال (بنیادی)
ه- اطلاع و رعایت نکات مهم در روانشناسی معامله‌گری (trading)

۵- الف به شما می‌آموزد چه زمانهایی به بازار ورود یا از آن خروج کنید. ب به شما نحوه انجام موثر این کار را می‌آموزد. ج وقت و سرمایه شما را در بلندمدت بیمه خواهد کرد‌. د به شما می‌آموزد در چه بازارهایی ورود کنید. ه به شما می‌آموزد چطور مثل اکثریت متضرر در این بازار نیاندیشید. پنج عامل فوق همه در موفقیت شما دخیل‌اند. بدون کسب دانش در حتی یکی از آنها، قطعا در بلند مدت ضرر خواهید کرد.

۶- برای کسب دانش در زمینه های فوق پیشنهاد من به شما ایجاد روحیه “یادگیری” در خودتان است، اگر در اینترنت سرچ کنید هزاران منبع یادگیری رایگان در این حوزه‌ها وجود دارد.از کجا شروع کنم؟ از کنار گذاشتن روحیه تنبلی و شروع کردن سرچ و تحقیق و مطالعه در اینترنت! اگر زبانتان خوب نیست، زبان انگلیسی‌تان را در حین تحقیق و پژوهش تقویت کنید. من منابع معتبر و رایگان یادگیری تمامی عوامل پنجگانه لازم برای موفقیت در ترید را در انتهای همین پست منتشر کرده‌ام. البته بسیاری از آنها به زبان فارسی هستند. توجه کنید نحوه خرید و فروش و کار با صرافی‌ها در کمتر از چند ساعت قابل یادگیری هستند، اما این موضوعات ثروت‌آفرین نیستند، بلکه بکارگیری همه عوامل فوق در کنار هم باعث کسب ثروت میشود.

۷- بازار کریپتو نیز نظیر بازارهای دیگر مثل بورس و فارکس، برای یک‌شبه پولدار شدن شما طراحی نشده‌اند. اگر فکر میکنید در این بازارها پول بدون دانش و زحمت کسب میشود، سراغ این بازارها نیایید چون سرمایه و زمانتان را هدر خواهید داد. ضمنا این بازار دارای یک سری ریسکهای ذاتی است. قبل از ورود این ریسکها را محاسبه کنید. ممکن است هک شوید و دارایی‌تان به سرقت رود، ممکن است پول شما توسط صرافی‌ها بلوکه شود و …

۸-هویت ایرانی شما در این بازار دشمن شماست. همیشه با IP غیر ایرانی به تمامی سایتهایی که با آنها پول رد و بدل میکنید تعامل کنید. از فیلترشکنهای غیر رایگان که IP های متغیری بکار میگیرند استفاده نکنید. بهترین گزینه استفاده از VPS یا VPN هایی است که امکان Internet Kill Switch دارند، یعنی اینترنت دستگاه شما (موبایل، دسکتاپ) بدون استفاده از این وی پی ان کار نمیکند.

۹- فقط “نداشتن دانش” عامل ضرر یا سود نکردن در این بازار نیست، بکار نبستن آن نیز با نداشتن آن تفاوتی ندارد. بسیاری از کسانی که “ترید” تدریس میکنند، “تریدر”های موفقی نیستند.

۱۰- با یادگیری موارد فوق روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. کسب دانش در حوزه‌هایی که گفتم به شما خواهد آموخت در چه زمان، به چه میزان از چه ارزی را بخرید و در چه زمان و به چه میزانی آن را بفروشید تا بصورت مستمر و “آهسته آهسته” سود کنید. تاکید میکنم، اگر دنبال قمار کردن و یک شبه پولدار شدن هستید، حضور در کازینو را به شما پیشنهاد میکنم.

منابع رایگان و معتبر برای یادگیری تریدینگ ارزهای دیجیتال

الف: تحلیل تکنیکال

 1.  کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی
 2.  کتاب دوئل با روند (نیما آزادی)
 3. سایت آقای Nial Fuller : منبعی بسیار عالی برای یادگیری سبکی ساده و در عین حال کارا در تحلیل تکنیکال
 4.  تحلیلهای کانال تلگرامی CryptoWZRD
 5. تحلیلهای دوست خوبم آقای سهند در کانال ایشان
 6. مطالعه پستهای کانال دوست خوبم آقای سهیل حمسی در اینجا
 7. مطالعه پستهای کانال دوست خوبم آقای فرشاد در اینجا
 8. مطالعه دوره های آموزشی رایگان پرشین کریپتو در اینجا
 9. من نیز در کانال تلگرامی‌ام بعضی از تحلیلهایم که شخصا روی آنها سرمایه‌گذاری میکنم منتشر میکنم. (لینک کانال تلگرامی حسین غضنفری)

ب- تحلیل فاندامنتال حوزه کریپتو:

 1. کورس بلاکچین دانشگاه برکلی
 2. محتوای آموزشی زیر نظر دکتر شرمین وشمگیر در سایت بلاکچین‌هاب
 3. آموزشهای سایت Blockgeeks
 4. رادیو بلاکچین به زبان فارسی آقای یاشار راشدی
 5. کانال دوست عزیز اقای FarshadBeyond
 6. مطالعه whitePaper پروژه‌های مختلف حوزه کریپتو
 7. مطالعه مطالب کانال تلگرامی ارز دیجیتال در اینجا
 8. مطالعه مطالب کانال تلگرامی میهن بلاکچین در اینجا

ج-مدیریت سرمایه و ریسک:

 1. کتاب مدیریت سرمایه در بازارهای مالی
 2. بخش مدیریت سرمایه کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی
 3. کتابچه مدیریت ریسک در بازارهای مالی (فارسی و انگلیسی)
 4. کتاب مدیریت ریسک و سرمایه علی سعدی

د-روانشناسی معامله‌گری

 1. کتاب معامله‌گر منضبط – مارک داگلاس
 2. کتاب تحلیل تکنیکال، بنیادی یا ذهنی – مارک داگلاس
 3.  کتاب مربی معامله‌گری روزانه

ه- نکات امنیتی،نحوه کار با اکسچنج‌ها و ابزار مورد نیاز:

 1. در مورد امنیت اگر پیشینه تحصیلی فنی دارید، سعی کنید حداقل دوره CEH (هکر اخلاقمدار) را بگذرانید (قابل دانلود از اینجا )
 2. در مورد اکسچنجها و ابزار و باقی موارد بهترین منبع youtube است، همین کلیدواژه ها را سرچ کنید و آموزشهای رایگانی که وجود دارد را ببینید. مثلا در این لینک میتوانید آموزش کار با صرافی باییننس را ببینید. یا مثلا در این لینک میتوانید نحوه کار با کیف پول سخت‌افزاری لجر را ببینید. سعی کنید به تدریج افراد حرفه‌ای را از غیرحرفه‌ای ها تمیز دهید و فقط حرفه‌ای‌ها را دنبال کنید. هویت ایرانی خود را همیشه پنهان کنید. کانال آقای فرشاد (که در بالاتر بخش فاندامنتال معرفی شد) آموزشهای خوبی در اختیار شما میگذارد.

این صفحه را بوکمارک کنید و به تدریج این منابع را مطالعه کنید.

.لطفا برای ثبت‌نام در بایننس از این لینک استفاده کنید

من تمامی مطالب منابعی که معرفی کردم را تایید نمیکنم، اما باور دارم اکثریت آنها مفید و دقیق اند.